×
 • Show Time
 • Show Time

  E keni parë në serialet turke, aktorja pranon se është shqiptare: Në shtëpi vazhdojnë traditat shqiptare

  Reporteri
  20 Nëntor 2023 | 10:07

  Aktorja e njohur e serialeve turke, Su Burcu Yazgı Coşkun pak ditë më parë pranoi se është me origjinë shqiptare.

  Teksa ishte e ftuar në një emision, Burcu tregoi se është lindur dhe rritur në Turqi, por nëna e saj është shqiptare.

  Gjatë bisedës, moderatori e pyeti atë rreth zakoneve dhe ushqimeve tradicoanle të shqiptarëve, për çka aktorja tha se në familjen e saj vazhdojnë ende traditat shqiptare.

  ”Në shtëpi përshmebull vazhdojnë traditat shqiptare ende, ushqimi i preferuar pulë me pilaf, është shumë e mirë”, tha aktorja./21Media

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!