×
 • Show Time
 • Show Time

  Pulovra me delen e zezë e Princeshës Diana shitet për shumën rekord në ankand

  Reporteri
  15 Shtator 2023 | 19:20

  Një pulovër e veshur nga Lady Diana, me të famshmen “delen e zezë” u shit në ankand për shifrën rekord të 1.143 milion dollarëve.

  Pulovra e cila ishte veshur nga Diana kur nuk ishte martuar ende me princin Charles, u shit nga shtëpia e ankandeve Sotheby’s 10 herë më shumë nga parashikimet.

  Në ngjyrë të kuqe dhe e dekoruar me dhjetëra dele të bardha, në mes të bluzës është një dele e zezë, që në atë kohë për shumë ekspertë ishte një mesazh i Dianës për mënyrën sesi ajo ndihej në oborrin mbretëror.

  Bluza hyri menjëherë në histori dhe ishte një nga veshjet më të dashura për Dianën. Ajo u krijua nga stilisti Muir e Osborne dhe u vesh për herë të parë nga princesha në një ndeshje polo, kur ende ishte e fejuar me Princin Charles.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!