×
 • Show Time
 • Show Time

  Shakira shpëton nga burgu, i paguan 7 milionë euro shtetit spanjoll

  Reporteri
  20 Nëntor 2023 | 11:47

  Këngëtarja kolumbiane Shakira, ishte në gjykatë në Spanjë për dyshimin se kishte bërë mashtrime tatimore prej vitesh.

  Zyra e prokurorit e akuzoi Shakirën se ka jetuar në Spanjë nga viti 2012 deri në 2014 dhe për këtë arsye duhet të paguajë taksat atje.

  Me ndihmën e një sërë kompanish, ajo mashtroi organet tatimore në vlerë rreth 14.5 milionë euro.

  Për të shmangur dënimin me burg, Shakira bëri një marrëveshje me prokurorët spanjollë. Ajo pranoi dënimin me kusht prej tre vjet burg dhe pagesën e një gjobe në vlerë 7 milionë euro.

  Aktgjykimi është përfundimtar.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!