×
 • Show Time
 • Show Time

  Sunny Hill nuk mbahet sivjet, por ky është festivali tjetër i madh që sjell artistë të njohur botëtor në Kosovë

  Reporteri
  03 Qershor 2023 | 14:15

  Organizatorët e festivalit Sunny Hill kanë njoftuar se sivjet nuk do të mbahet ky festival.

  Arsyeja e mos mbajtjes është se po bëhen përgatitjet për lokacionin e ri të festivalit.

  Sunny Hill është një festival që sjell mjaft artistë të huaj, por nuk është i vetmi.

  Festivali ‘Hardh Fest’ është një festival që vazhdimisht ka sjellë top artistë dhe legjenda të muzikës rock në vend.

  Ky festival që mbahet në Rahovec, shënon fillimin e vjeljes së rrushit.

  Sivjet mbahet në datat 1, 2 dhe 3 shtator, ndërsa deri më tani është konfirmuar se legjendat e grupit Dire Straits, Dire Straits Legacy do të performojnë në kuadër të festivalit, kurse artistët tjerë do të njoftohen në ditët në vijim. /Reporteri.net/.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  Reporteri, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!