Ajaxi kundërpërgjigjet shpejt ndaj Juves, shënon një gol ‘klas’

Ajaxi ka barazuar shpejt rezultatin ndaj Juventusit me golin e Van de Beek.


Lojtarët vendas kërkonin pozicion jasht loje e cila pas ndërhyrjes së VAR nuk u dha dhe goli u pranua me të drejt.

Edhe në ndeshjen e parë Ronaldo kishte kaluar Juventusin në epërsi por edhe atje kundërpërgjigjja kishte qenë e shpejt nga Ajaxi.

Ky është goli që shënoi Van de Beek:

/Reporteri.net/