Arbër Zeneli ka disa fjalë për Bullgarinë

Kombëtarja e Kosovës është duke i zhvilluar stërvitjet përgaditorë për ndeshjen e parë eliminatore të “Euro 2020” që e zhvillojnë ndaj Bullgarisë.

E lojtari më i mirë gjatë Ligës së Kombeve, Arbër Zeneli ka dhënë një intervistë të shkurtë pas seancës stërvitore që Kombëtarja e zhvilloi sot, shkruan Reporteri.net

Ai ka thënë se skuadra e Kosovës gjithmonë synon fitoret, pa dallim prej kundërshtarit dhe se edhe kundër Bullgarisë do të jetë njejtë:

“Ne i dijmë forcat e Bullgarisë dhe se si janë ata në mbrojtje, por ne do ta japim 100 % maksimumin dhe do ta shohim, shpresojmë të fitojmë” ka thënë Zeneli i cili dukej mjaft entuziast për takimin ndaj Bullgarisë./Reporteri.net/