Armando Sadiku në stilin e Ibrahimovic, shënon golin e vitit ndaj Baselit të Xhakës e Zhegrovës

Armando Sadiku duket të jetë shpëtimtari i Luganos në përballjes ndaj Basel, aty ku luan Taulant Xhaka e Edon Zhegrova.


Sulmuesi shqiptar u inkuadrua në fushë në pjesën e dytë dhe realizoi një nga golat më të mirë, duke e çuar skuadrën e tij në epërsi minimale, kurse Baseli barazoi shumë shpejt.

Megjithatë, goli i Sadiku është thjesht përrallëror, pasi me një goditje të fuqishme shumë metra larg zonës arriti që ta dërgonte topin në cepin e portës.