×
 • Sport
 • Sport

  Arrestohet babai i Lionel Messit

  Reporteri
  05 Prill 2019 | 9:01

  Babai i Lionel Messit, Jorge, është arrestuar pas një aksidenti në trafik me një biçikletar 24-vjeçar në Rosario të Argjentinës.

  Një biçikletar u dërgua në spital pasi mbeti pa vetëdije nga një aksident trafiku me babanë e Lionel Messit, Jorgen, i cili po e voziste një BMË në qytetin argjentinas, Rosario.

  I lënduari u dërgua menjëherë në spital me ambulancë, ndërsa Jorge u shoqërua deri në stacionin policor, ku u kontrolluan të gjitha dokumentet e tij. Ai besohet se i ishte nënshtruar edhe disa testeve për substanca të palejueshme.

  Aksidenti ndodhi rreth orës 20:00 dje. Dëshmitarët në këtë ngjarje kanë thënë se biçikletari kishte mbetur pa vetëdije. Megjithatë, lëndimet e tij nuk janë serioze.

  Ky incident nuk pritet të vazhdojë me proces gjyqësor dhe ende nuk dihet se cili nga të aksidentuarit ishte fajtor.

  As ylli i Barcelonës e as babai i tij nuk e kanë komentuar ende këtë incident, transmeton Gazeta Express.

  Në vitin 2016, Jorge ishte shpallur fajtor nga një gjykatë spanjolle për evazion fiskal, bashkë me djalin e tij. Dënimet e tyre me burg u zvogëluan në gjobitje.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!