Bartomeu në Holandë për të kompletuar transferimin e superyllit të Ajax-it

Raportohet se sot Josep Bartomeu ka udhëtuar për në Holandë për të kompletuar transferimin e kapitenit të Ajax-it, Matthijs de Ligt.

Bartomeu pritet të takohet me de Ligt në ditët e ardhshme për ta finalizuar marrëveshjen multi-milionëshe, shkruan Reporteri.net

Barcelona arriti t’i sigurojë shërbimet e Frenkie de Jong gjatë afatit kalimtarë të janarit dhe tani ata janë gati që t’i bashkojnë përsëri dyshen në ekipin nga Katalonia.

Liverpool, Juventus dhe Paris Saint-Germain pritet të jenë ekipet që do të humbin garën për “Tulipanin” e ri. Besohet se shuma e transferimit pritet të jetë afro 70 milionë euro./Reporteri.net/