Basketbollisti i NBA ngritë një Amerikë në këmbë me këtë shënim

Jeremy Lamb, basketbollisti i Charlotte Hornets ka realizuar një shënim që rrallë e shohim në NBA.

Me vetëm 3 sekonda të mbetur në semafor dhe 2 pikë deficit ai kishte vetëm një mundësi, të gjuante për 3 pikë nga ku të mundej, shkruan Reporteri.net

Derisa po e ekzekutonin aksionin e fundit topi kaloi gjysmën e fushës dhe Jeremy Lamb u detyrua të gjuaj nga fusha e tij, por, çfarë gjuajtje se…

JEREMY LAMB SENDS IT FROM HALF COURT TO WIN IT AGAINST THE Toronto Raptors! ?

Gepostet von Basketball Forever am Sonntag, 24. März 2019

Me këtë shënim Charlotte arritën t’i mposhtin Raptors të cilët janë në pozitën e dytë të klasifikimit të përgjithshëm./Reporteri.net/