Bersant Celina nuk ndalet, dhuron show në Angli

Swansea City sot ka mposhtur Middlesbrough me rezultat 3-1 në garat e Championship të Anglisë, por vëmendja më e madhe ishte tek ylli kosovar, Bersant Celina.


Bersant Celina arriti që të vlerësohet si lojtari i ndeshjes me notën 9.0 duke ndihmuar ekipin e tij drejt një tjetër fitoreje, shkruan Reporteri.net

Ylli kosovar sot dhuroi dy asiste dhe një performancë të jashtëzakonshme për ekipin e tij Swansea City.

Padyshim që Celina është ndër shqiptarët më në formë të momentit. Ai këtë sezonë ka shënuar plot 8-të gola dhe ka dhënë 6-të asiste./Reporteri.net