×
 • Sport
 • Sport

  Besart Berisha bëhet australian

  Reporteri
  04 Prill 2019 | 13:36

  Sulmuesi kosovar i klubit Sanfrecce Hiroshima, Besart Berisha, ka zbuluar se ai dhe familja e tij kanë marrë nënshtetësi australiane.


  Golashënuesi më i mirë në histori të ligës së futbollit australian, Besart Berisha, ka bërë të ditur përmes një postimi në llogarinë e tij në Instagram se ai tashmë e ka marrë nënshtetësinë australiane.

  “Ne sapo u bëmë qytetas australianë”, ka shkruar Berisha në llogarinë e tij në Instagram, duke e përcjellë këtë tekst me disa emoji që e shprehin gëzimin e tij.

  https://www.instagram.com/p/Bv1Fy6eh8Kr/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_locale_control

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!