×
 • Sport
 • Sport

  Capello: Janë tre gjeni në futboll, Ronaldo s’është në këtë mes

  Reporteri
  14 Mars 2019 | 23:19

  Trajneri Italian, Fabio Capello hapur ka dalë pro Lionel Messit e kundër Ronaldo-s, kur është pyetur se cilin preferon.


  Ai ka lavdëruar portugezin Ronaldo për të cilin ka thënë është fitues dhe lojtar i jashtëzakonshëm, por nuk është në mesin e gjenive të futbollit.

  “Ronaldo është futbollist i jashtëzakonshëm, por Messi është gjeni”, ka thënë Capello për “SkySportItalia”.

  “Janë tre gjeni në futboll Pele, Diego Maradona dhe Messi. Ronaldo mund ta ndihmojë skuadrën e tij të fitojë gjithçka, por Messi është gjeni dhe shkon përtej”, ka deklaruar Capello.

  Italiani ka thënë se ishte mahnitur me Messin kur e kishte parë në moshën 16-vjeçare.
  “Ai bënte atë që bën tani, sepse është gjeni. Ronaldo është bërë kampion, por jo gjeni”, ka pohuar Capello. /Reporteri.net/.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!