Chelsea me 7 ndryshime ndaj Brightonit, çfarë po ndodhë?

Sarri ka zyrtarizuar formacionin me të cilin do të synoj tre pikët sonte në “Stamford Bridge” kundër skuadrës e cila po lufton për mbijetesë, Brighton.


Chelsea ka bërë 7 ndryshime nga ndeshja e fundit dhe kjo ka lënë të kënaqur fansat e Chelseas duke parë që disa lojtarë janë jashtë formes ideale, shkruan Reporteri.net

Chelsea do ta nisë ndeshjen me këtë formacion:

Brighton do ta nisë ndeshjen me këtë formacion:

Chelsea është në garë të ngushtë me Manchester United, Arsenal dhe Spurs për një vend që dërgon në garat e Ligës së Kampionëve./Reporteri.net