Conte befason me klubin e ri, nuk është Interi

Bayerni i Mynihut po përgaditë një ofertë për trajnerin Antonio Conte, raporton gazeta “Corriere dello Sport”.


Përveç kampionit gjerman, të interesuar për shërbimet e Contes janë edhe Interi e Roma, por kërkesat e mëdha financiare të Contes kanë ftohur drejtuesit e skuadrave italiane, shkruan Reporteri.net

Conte dëshiron që të shkojë në një klub të fortë, me të cilin aj mund të fitoj tituj, gjë që është e mundur me Bayernin. Poashtu ai kërkon kontroll të plotë në transferime dhe do të kërkonte hiç më pak se 200 milionë euro investime e që për skuadrat italiane këto shifra janë stratosferike.

Italiani kërkon hiç më pak se 10 milionë euro në vit, aq sa paguhej edhe në Chelsea, por këtë pagë në Itali nuk e ka asnjë trajner.

Massimiliano Allegri është trajneri më i paguar në Serie A me 7.5 milionë euro. Kjo nënkupton që zërat që Conte ta menagjojë një skuadër italiane mund të jenë vetëm spekulime./Reporteri.net/