Conte marrëveshje me Interin, vjen te zikaltrit me transfertin e bujshëm

Luciano Spalletti në fund të sezonit do të largohet nga Interi.


Mediat në Itali bëjnë me dije se Antonio Conte do të emërohet në stolin zikaltër dhe sipas “Calciomercato” tekniku i njohur ka do të vijë në “San Siro” me një transfertë të madhe nga Premier League.

Bëhet fjalë për Romelu Lukaku i cili ka marrëdhënie të shkëlqyer me Conten dhe po përflitet se në fund të sezonit sulmuesi belg do të braktisë Manchester United.

Conte me këtë lëvizje tregon se nuk e llogarit Icardin dhe se do një sulmues tipik “vrasës” në krye të sulmit.