×
 • Sport
 • Sport

  Distria Krasniqi e përfaqëson Kosovën në Grand Prix të Turqisë

  Reporteri
  04 Prill 2019 | 18:33

  Distria Krasniqi do të marrë pjesë në turneun e xhudos, Antalia Grand Prix, i cili nis këtë të premte në Turqi, njofton Komiteti Olimpik Ndërkombëtar, shkruan Reporteri.net.


  Krasniqi është garuesja e vetme që e përfaqëson Kosovën në këtë turne, dhe do të garojë në ditën e parë të tij, pra të premten.

  23-vjeçarja garon në kategorinë -48 kilogramë.

  Përveç garës për medalje, Krasniqi do të luftojë edhe për të fituar pikë për t’u kualifikuar në Lojërat Olimpike Verore Tokyo 2020. /Reporteri.net/.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!