Dortmundi po ia dhuron titullin Bayernit, çfarë gafe në mbrojtje

Bayern Munichu ka arritur të kalojë në epërsi me rezultat 2:0 në ndeshjen kundër Dortmundit, e cila po zhvillohet për momentin në stadiumin “Allianz Arena”, në kuadër të Bundesligës.

Vetëm shtatë minuta pas golit të parë, Robert Lewandowski u tregua i saktë para portës së Dortmundit dhe e dyfishoi epërsinë në këtë derbi.