Ekipi i njohur italian bie nga Serie A

Skuadra e njohur Chievo pas 11 vitesh radhazi të luajtura në Serie A përfundimisht në edicionin e ardhshëm do të bëjë gara në Serie B, pasi në ndeshjen e sotme u mposht nga Napoli dhe më nuk ka gjasa të mbetet në kategorinë kryesore të futbollit italian, shkruan Reporteri.net.


E gjitha në fund të një sezoni të trazuar, si nga penalizimi, ashtu edhe tre trajnerë të ndryshëm të ndërruar brenda një viti (D’Anna, Ventura dhe Di Carlo).

Chievo pas 32 ndeshjeve ka veç 11 pikë. /Reporteri.net/.