×
 • Sport
 • Sport

  Ekipit të futbollit ia gërmojnë varrin në mes të fushës, drejtuesit e klubit të tronditur

  Reporteri
  05 Prill 2019 | 10:46

  Fusha e klubit të futbollit të ekipit Krshko nga Sllovenia gjatë ditës së djeshme është karakterizuar me një detaj tronditës në qendër të saj.


  Autorët e panjohur gërmuan një varr në qendër të fushës dhe para tij bënë shkronjat “O” dhe “B”. Dyshohet se këto janë shkronjat e para të emrit të presidentit dhe drejtorit sportiv të klubit Antoni Brdik dhe Zoran Omerz, transmeton Reporteri.net.

  Gërmimi i varrit pasohet pas akuzave të vazhdueshme se klubi është sjellë në prag të rrënimit.

  https://www.facebook.com/nkkrsko1922/posts/349057272409209

  “Ne dënojmë agresionin, vandalizmin dhe sulmet ndaj pronës së klubit dhe reputacionit të tij të mirë”, u tha në reagimin e këtij klubi.

  Klubi ka paralajmëruar masa ndaj këtij akti vandal./Reporteri.net

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!