Ermir Lenjani ky “sulmues” i rrezikshëm i Sionit, i shënon dy gola Thunit

Mbrojtësi shqiptar Ermir Lenjani po vazhdon të shkëlqej me fanellën e Sionit në Superligën e Zvicrës.


Lenjani ka arritur të shënoi dy gola për ekipin e tij Sion që po fiton si mysfari ndaj skuadrës së Thunit, ndeshje kjo e vlefshme për javën e 26-të, shkruan Reporteri.net.

Lenjani golat i ka shënuar në minutat ’21 dhe ’33 për rezultatin 0-2. Por vendasit e Thun kanë ngushtuar epërsinë në 1-2 pas golit të realizuar Nicola Sutter në minutën e ’41.

Pra falë dy golave të Lenjanit, Sioni shkoj në pushim në pjesën e parë. /Reporteri.net/.