Është nata magjike e Messit kjo, i shënon dy supergola të shpejt Unitedit

Barcelona ka kaluar në epërsi ndaj Manchester United me supergolin e Leo Messit. Ai shënoi prap pas 2 minutave pas një gabimi të de Geas.


Një gabim nga Ashley Young dhe për mrekulli e ka shfrytëzuar Messi i cili dribloj 2-3 lojtarë dhe më pas shënoj një supergol në krahun e djatht të de Geas, shkruan Reporteri.net

Messi shënoi prap pas 2 minutave por kësaj radhe ishte faji i de Geas.

Tani Manchester United duhet ti shënoj 3 gola dhe të mos pësoj që të kualifikohet tutje.

Ky ishte goli i pare i Messi në çerekfinale pas një kohë të gjatë./Reporteri.net/