Fëmijët ‘vrasin’ ëndrrën e Tottenhamit për finale, De Ligt kalon në epërsi Ajaxin

Ajax ka kaluar në epërsi ndaj Tottenhamit në minutën e 5-të me anë të supertalentit Matthijs de Ligt.


De Ligt shënoi pas një harkimi nga korneri nga Schone. Ai u shkëput në stilin e Michael Jordan, shkruan Reporteri.net

Ky ishte goli që shënoi De Ligt:

Kujtojmë që mundësia për vazhdime hidhet poshtë tashmë dhe fituesi i kësaj përballjeje do të takohet me Liverpoolin në finalen e Madridit./Reporteri.net/