Formacionet zyrtare Ajax – Tottenham

Ajax dhe Tottenham do të luajnë sot gjysmëfinalen e dytë të Ligës së Kampionëve dhe do të luftojnë deri në fund për t’iu bashkuar Liverpoolit në finale.


Skuadra holandeze arriti t’i mposhtë anglezët e Tottenham me rezultat minimal 0-1, por kjo epërsi është e vogël, së paku kështu na ka dëshmuar ky sezon i rikthimeve të mëdha, shkruan Reporteri.net

Tottenham Hotspur luan pa lojtarin kryesor Harry Kane, i cili mungon për shkak të lëndimit që e pësoi ndaj Manchester Cityt. Por, i rikthehet koreani Heung Min-Son i cili në ndeshjen e parë kishte munguar për shkak të pezullimit.

Në anën tjetër Ajaxi starton me formacionin e saj të zakonshëm.

Ky është formacioni startues i Ajaxit:

Ky është formacioni startues i Tottenham Hotspur:

Pra, kujtojmë që fituesi përballet me Liverpoolin në finalen e madhe të Madridit./Reporteri.net/