Formacionet zyrtare Arsenal – Everton, ku është Xhaka?

Arsenali vazhdon sot luftën për top 4 me ndeshjen që e zhvillon ndaj skuadrës nga qyteti i “Beatels-ave”, Evertonin.

Në rast fitoreje sot, do të largoheshin tre pikë nga Chelsea që gjendet në poziten e 5-të, dhe 2 pikë më shumë se Tottenham që është në pozitën e 3 momentalisht por me një ndeshje më shumë të zhvilluar, shkruan Reporteri.net

Emery ka vendosur t’i besoj Shkodran Mustafit në mbrojtje por mungon shqiptari tjetër Granit Xhaka për shkak të një lëndimi.

Ky është formacioni i Arsenalit:

Ky është formacioni i Evertonit:

/Reporteri.net