Formacionet zyrtare Juventus – Ajax, Allegri me vendime të çuditshme

Janë publikuar formacionet zyrtare të çerekfinales Juventus – Ajax me jo pak befasi në në 11-shet e ekipeve.


Massimiliano Allegri ka vendosur të startoj pa Cancelon në krahun e djathtë të mbrojtjes, duke inkuadruar de Sciglion i cili ka më shumë tipare defanzive, shkruan Reporteri.net

Trajneri italian e ka marrë këtë vendim duke parë që në ndeshjen e parë David Neres i shkaktoi probleme të mëdha krahut të djathtë të Juves.

Juventusit poashtu i mungojnë edhe Chiellini e Douglas Costa për shkak të lëndimeve.

Në anën tjetër lajm i mirë për Ajaxin është rikuperimi i super mesfushorit Frankie de Jong. Por mungon Tagliafico për shkak të suspendimit.

Ky është formacioni startues i Juventusit: Szczesny; Desciglio, Rugani, Bonucci, Sandro; Can, Pjanic, Matuidi; Bernardeschi, Dybala dhe Ronaldo.

Ky është formacioni startues i Ajaxit: Onana, Mazraoui, Blind, de Ligt, Blind, Veltman, de Jong, van de Beek, Schoene, Neres, Tadic, Ziyech/Reporteri.net/