Formacionet zyrtare Real – Eibar: Zidane tregon autoritetin e tij, lë në stol disa yje

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Real Madridit dhe Eibarit.


Zinedine Zidane e ka nisur këtë ndeshje me disa ndryshime për dallim nga humbja 2-1 nga Valencia të mërkurën mbrëma, duke treguar njëkohësisht autoritetin e tij në klubin mbretëror, shkruan Reporteri.net

Zizu e ka larguar Toni Kroosin dhe Casemiron nga formacioni, Fede Valverde e isco nisin nga fillimi këtë ndeshje.

Në sulm, Bale, që ishte vetëm zëvendësues në Valencia, është titullar për sfidën që do të zhvillohet nga ora 16:15 në “Bernabeu”, së bashku me Asension dhe Benzeman.

Reguilon do të zëvendësojë të suspenduarin, Marcelo.

Real Madrid:

Eibar:


/Reporteri.net