Formacioni zyrtar i Kosovës ndaj Bullgarisë (FOTO)

Kosova luan ndeshje historike sonte në stadiumin ‘Fadil Vokrri’. 


‘Dardanët’ përballë do të kenë Bullgarinë, ndeshje e vlefshme për kualifikimet e Euro 2020, e para në historinë e Kosovës.

Entuziazmi është i jashtëzakonshëm, ndërsa fitorja mbetet prioritet i djelmoshave tanë.

Bernard Challandes do të zbarkojë me formacionin më të mirë dhe me dy ndryshime nga ndeshja e kaluar ndaj Danimarkës.

Benjamin Kololli dhe Hekuran Kryeziu do të zëvëndësojnë Leart Paqaradën respektivisht Besar Halimin.

Ky është formacioni i plotë i Kosovës për ndeshjen e sontme.

(4-2-3-1): Muriç; Kollolli, Aliti, Rrahmani, Vojvoda, Shala, Kryeziu, Rashica, Zeneli, Celina, Muriqi.