Futbollisti i Tottenhamit e zgjedh Shqipërinë para Kosovës

Futbollisti i talentuar 16 vjeçar, Albert Raqi e ka zgjedhur Kombëtaren shqiptare para asaj të Kosovës.


Albert Raqi e ka zgjedhur Kombëtaren shqiptare para asaj të Kosovës, shkruan Gazeta Express.

Në fakt, talenti kosovar është grumbulluar me kuqezinjtë, respektivisht me Shqipërinë U-16, e cila është duke u përgatitur në “Tropikal”, për turneun “UEFA Development”, që do të zhvillohet në Slloveni.

Raqi është me prejardhje nga Prishtina dhe luan për të rinjtë e Tottenhamit.

Gjithashtu, ai ka qenë pjesë e grupmoshave të reja të Kosovës.

Për këtë ndërrim të zgjedhjes, ka vendosur vetë dëshira e lojtarit dhe e familjes së tij.

“E kam filluar futbollin në moshën 4 vjeçare. Jam shumë i lumtur që jam në Kombëtaren e Shqipërisë dhe po ja kaloj shumë mirë me shokët e rinj këtu në skuadër. Unë kam dëshirë të eci në gjurmët e Ronaldinhos dhe Granit Xhakës”, ka thënë Raqi për “FSHF TV”.