Gabim trashanik në mbrojtjen e Arsenalit, shënon Palace

Crystal Palace ka rikthyer epërsinë ndaj Arsenalit në ndeshjen që po zhvillohet në “Emirates”.


Në minutën e 61’, disa minuta pasi Mesut Ozil barazoi gjithçka – mysafirët rikthyer epërsinë.

Wilfried Zaha shënoi për 1-2 pas një gabimi të Shkodran Mustafit që kishte topin para vetës dhe vendosi të tentojë të ruajë ish-sulmuesin e Manchester United, duke harruar topin, ndoshta me shpreson që do të dilte portieri, Leno.

Ai kërkoi faull në sulm, por gjyqtari nuk vendosi ashtu dhe goli u pranua.

Mustafi është kritikuar vazhdimisht për paraqitjet këtë edicion dhe kjo vetëm sa do t’i shtojë ato.