Gjilani – Drita, këto janë formacionet zyrtare

Derbi më i madh në vend Gjilani dhe Drita do të zhvillohet sonte në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë në kuadër të xhiros së 26-të të Superligës së Kosovës në futboll.

Reporteri.net do t’iu mbajë të informuar për rrjedhën e këtij derbi në vazhdimësi.

Këto janë formacionet zyrtare:

Gjilani: Haxhihamza, Papuqi, Lila, Halili, Magani, Lopes, Kosumi, Shabani, Hajdari, Nika, Perez

Drita: Kirev, Osmani, Leci, Gerbeshi, Limani, Vucaj, B. Shabani, Krazniqi, Neziraj, Nwabueze