Herolind Shala i lumtur me dy golat e bukur në Norvegji

Jo  veç Milot Rashica, por edhe lojtari tjetër i përfaqësueses së Kosovës Herolind Shala po shkëlqen me ekipin e tij Valerenga në Norvegji, shkruan Reporteri.net.


Ai dje realizoi dy gola në fitoren 4-1 të skuadrës së tij kundër Tromsoe.

Shala fillimisht shënoi për 1-0 në minutën e ’30.

Kurse golin e dytë e shënoi në minutën e ’75.

Pas ndeshjes Shala është shprehur tejet i lumtur me paraqitjen e tij në këtë ndeshje.

“I lumtur për tri pikët dhe dy golat e parë me klubin. Vazhdojmë”, ka shkruar Shala në Instagram. /Reporteri.net/.