Herolind Shala shënon dy gola për ekipin e tij Valerenga

Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës, Herolind Shala po shkëlqen me skuadrën e famshme norvegjeze Valerenga, shkruan Reporteri.net.


Shala ka shënuar dy gola për ekipin e tij në minutat ’30 dhe ’75 në fitoren 4-1 ndaj ekipit të Tromsos.

Pas kësaj fitoreje ekipi i Shalës renditet në vendin e pestë në  tabelë me 6 pikë të mbledhura pas katër ndeshjeve. /Reporteri.net/.