×
 • Sport
 • Sport

  Interi mposhtet nga Eintracht Frankfurti, i thotë lamtumirë Ligës së Evropës

  Reporteri
  14 Mars 2019 | 23:50

  Skuadra italiane, Inter ka pësuar humbje në shtëpi ndaj Eintracht Frankfurti (1-0), dhe kështu i ka thënë lamtumirë Ligës së Evropës.

  Ndeshja filloi qysh është më së miri për skuadrën gjermane e cila realizoi gol vetëm pas gjashtë minutash lojë.

  Luka Jovic shënoi një gol të bukur duke e paraboluar portierin Samir Handaovic.

  Interi edhe pste tentoi të kthehej në lojë nuk ia arriti. “Fajtori” për kryesor për këtë ishte Keita i cili edhe pse ishte  i vetëm me portierin e lëshoi topin shumë nga këmbët.

  Interit largohet edhe një objektiv, pas eliminimit nga Liga e Kampionëve, Kupa e Italisë, por edhe titulli i kampionit në Itali. /Reporteri.net/.

   

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!