×
 • Sport
 • Sport

  Jordi Alba, i habitur që Zidane u kthye në Real Madrid

  Reporteri
  14 Mars 2019 | 10:55

  Mbrojtësi anësor i Barcelonës, Jordi Alba, e ka shprehur habinë e tij për kthimin e Zinedine Zidanit në pozitën e trajnerit të Real Madridit, për shkak që nuk kishte kaluar shumë kohë nga largimi i tij.


  Trajneri francez i habiti të gjithë kur u largua nga Real Madridi në fund të sezonit të kaluar, pasi e fitoi titullin e tretë radhazi të Ligës së Kampionëve brenda vetëm dy sezoneve e gjysmë.

  Megjithatë, Zidane u riemërua trajner i “Los Blancos” të hënën, pas shkarkimit të Santiago Solarit. Shkarkimi i argjentinasit kishte ardhur pasi Real Madridi u eliminua nga Ajaxi prej Ligës së Kampionëve dhe madrilenët mbetën 12 pikë prapa Barcelonës në La Liga.

  Pas fitores së Barcelonës kundër Lyonit, me rezultat 5:1, që ia siguroi katalonasve kalimin në çerekfinale, Alba e shprehi habinë e tij për kthimin e francezit.

  “Real Madridi u eliminua edhe pse ishte favorit. Por, Ajaxi ishte më i mirë në dy ndeshjet dhe e merituan të mposhten”, ka thënë Alba.

  “Unë u habita nga kthimi i Zidanit në Real Madrid. Nuk është normale që një trajner të kthehet pas nëntë muajve”. /Express/.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!