Juventus – Milan, befasi në formacionet zyrtare për Derbin e Italisë

Juventus dhe Milan sot luajnë derbin kryesor të javës në Serien A të Italisë.


Para pak minutave ekipet kanë publikuar formacionet zyrtare ku nuk kanë munguar surprizat në formacionet e gjigantëve italian, shkruan Reporteri.net

Juventus ka lënë jashtë formacionet startues shumë yje si: Pjanic, Chiellini, Cancelo e Matuidi. Duhet cekur që për shkak të lëndimeve mungojnë edhe Ronaldo, Costa, Cuadrado, Perin e Barzagli.

Ndërsa në anën tjetër, Milan përballet me mungesa të mëdha ndaj Juves siç janë: Paqueta, Donnarumma, Conti e Bonaventura.

Juventus starton me:
Szczesny; Bonucci, de Sciglio, Rugani; Spinazola, Bernandeschi, Can, Bentancur, Sandro; Dybala, Mandzukic.

Milan starton me:
Reina; Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez; Kessie, Bakayoko, Calhanoglu; Suso, Piatek, Borini.
/Reporteri.net