Kaq tifozë nga Bullgaria pritet të jenë sonte në “Fadil Vokrri”

Kosova sot zhvillon ndeshjen e parë kualfikuese për Europianin e ardhshëm 2020-të.

Bullgaria është mysafire e “Dardanëve” dhe ndeshja pritet të luhet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë nga ora 20:45, shkruan Reporteri.net

Stadiumi “Fadil Vokrri” me kapacitet 13 000 ulëse pritet të jetë sot i stërmbushur por jo vetëm nga tifozët “Dardanë”. Edhe tifozët nga Bullgaria pritet të jenë prezent sonte për ta përkrahur ekipin e tyre Kombëtar. Rreth 221 tifozë kanë konfirmuar pjeëmarrjen në stadiumin “Fadil Vokrri”./Reporteri.net/