Këta janë sportistët më të famshëm në botë sipas ESPN

ESPN ka bërë publike listën e lojtarëve më të famshëm në botë.

Lista përfshinë 100 sportistë në mbarë botën dhe në të gjitha llojet e sporteve, shkruan Reporteri.net

Cristiano Ronaldo është padyshim lojtari që i prinë kësaj liste, me Lebron James dhe Lionel Messi që përmbyll podium e tre të parëve.

Në këtë publikim janë marrë parasysh tre kritere
1. Emri më i kërkuar në Google
2. Të ardhurat nga sponzorët dhe
3. Ndjekësit në rrjetet sociale
/Reporteri.net/