Këto janë pesë blerjet më të shtrenjta të Bundesligës

Skuadra gjermane, Bayern Munchen sot trasnferoi mbrojtësin Lucas Hernandez nga Atletico Madrid, për shidrën e 80 milionë euro.


Transferimi i francezit është blerja më e shtrenjtë në histori të Budesligës, transmeton Reporteri.net.

Vendin e dytë e zë transferimi i Draxler nga Schalke 04 që i ka kushtuar Wolfsburgut 43 milionë euro.

Tolisso (41.5 milionë euro), Javi Martinez (40 milionë) dhe Vidal (37.5 milionë) të blerë nga Bayern përmbyllin pesëshen më të shtrenjtë. /Reporteri.net/.