Konfirmohet jetëgjatësia e lëndimit të Cristiano Ronaldos

Juventus ka konfirmuar sot se Cristiano Ronaldo ka kryer disa analiza në Portugali që kanë parë një dëmtim në muskujt fleksorë të kofshës së djathtë.


Gjendja e yllit portugez do të monitorohet në ditët e ardhshme dhe kampioni europian do të bëjë sërish kontrolle për të vendosur kohët e rikuperimit, shkruan Reporteri.net

Ronaldo u detyrua të largohet nga ndeshja Portugali – Serbi në minutën e 30-të për shkak të lëndimit.

Por Ronaldo mëbrëmë kishte thënë se ai do të kthehet brenda dy javëve pasi ai e njeh më së miri trupin e tij dhe kjo nënkupton që Ronaldo do të jetë i gatshëm për ndeshjet çerekfinale ndaj Ajax./Reporteri.net/