×
 • Sport
 • Sport

  Kosova ngritet, Shqipëria zbret për një pozitë në renditjen e FIFA-s

  Reporteri
  04 Prill 2019 | 14:00

  Është publikuar renditja më e re e FIFA-s për muajin mars.


  Kombëtarja e Kosovës ka shënuar ngritje për  tri pozita, pas dy barazimeve në shtëpi me Danimarkën dhe Bullgarinë.

  Kosova tani ndodhet në vendin 127 në botë.

  Ndërkohë në anën tjetër, humbja me Turqinë ka lënë pasoja për Kombëtaren e Shqipërisë.

  Kuqezinjtë janë renditur në vendin e 62-të.

  Ndërkohë Belgjika mbetet në krye të listës, e ndjekur nga Franca dhe Brazili. Anglia i ka marrë vendin Kroacisë, ndërsa Uruguaji zbriti Portugalinë në vendin e shtatë.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!