Kosova sot përballë Spanjës për kualifikim në Evropian

Sot, në orën 14:00 do të zhvillohet ndeshja mes ekipit kombëtar të Kosovës U-21 dhe Spanjës U-21, në kuadër të rrethit elitar për kualifikim në Kampionatin Evropian.

Kosova dhe Spanja garojnë në Grupit 5 të rrethit elitar për kualifikime në Kampionatin Evroian. Deri më tani është zhvilluar vetëm një ndeshje dhe Spanja e kryeson grupin, ndërsa Kosova radhitet e fundit, raporton Gazeta Express.

Për dy ditë rresht futbollistët e Kombëtares U17, pas ndeshjes me Ukrainën, ku humbën me rezultat 2:0, kanë mbajtur seanca stërvitore, në përpjekje për të nxjerrë mësimet e duhura nga lëshimet e gabimet e shfaqura në atë takim.

Përzgjedhësi Besnik Kollari  me ndihmësit e tij në seancat stërvitore kanë punuar për mënjanimin e gabimeve nga ndeshja e kaluar duke analizuar ndeshjen me Ukrainën, por edhe duke analizuar kundërshtarin e ndeshjes së nesërme Spanjën, e cila e mposhti Greqinë në ndeshjen e parë me rezultat 2:0.