×
 • Sport
 • Sport

  Kosova turpërohet nga FIFA, vlerësohet si kombëtare amatore

  Reporteri
  04 Prill 2019 | 12:22

  Është publikuar renditja më e re e FIFA-s për muajin mars.


  Kombëtarja e Kosovës ka shënuar ngritje për vetëm tri pozita, pas dy barazimeve në shtëpi me Danimarkën dhe Bullgarinë.

  Kosova tani ndodhet në vendin 127 në botë, që është katastrofal.

  Dardanët kanë momentalisht 1124, kundrejt 1113 që kishin për muajin shkurt.

  Ndërkohë, Kombëtarja shqiptare ka pësuar rënie për një pozitë. Kuqezinjtë ndodhen në vendin 62.

  Nuk dihet pse në FIFA nuk po vlerësohet mjaftueshëm rekordi prej 12 ndeshjeve pa humbje i Kosovës

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!