×
 • Sport
 • Sport

  Kosovari që luan në Angli bëhet horë, rrëzohet duke provuar “panenka”

  Reporteri
  14 Mars 2019 | 9:24

  Bersant Celina ka “pushtuar” rrjetet sociale, pasi në takimin e sotëm mes skuadrës së tij, Suonsi, kundër Uest Brom, nuk arriti të shënoj nga pika e bardhë e penalltisë.

  Jo vetëm kaq, por numri 10 i skuadrës uellsiane tentoi të shënojë me “Panenka”, duke djallosur gjithçka.

  Këmba e tij mbështetësë rrëshket në momentin e fundit dhe topi nuk lëviz asnjë metër.

  Skuadra kundërshtare arrin të largojë sferën nga zona e rreptësisë dhe Suonsi shpërdoron një shans të artë.

  Celina ka qenë një nga lojtarët më të mirë në “Championship” këtë sezon, pasi ka qenë lojtari më i rëndësishëm për Suonsin, por pas gafës së sotme, të gjithë e kanë kritikuar.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!