Kosovë-Bullgari, UEFA: Një sfidë që nuk duhet humbur

Kosova nesër (e hënë) nis rrugëtimin për kualifikimet në EURO 2020.

Ndeshjen e parë e luan si vendas ndaj Bullgarisë në stadiumin “Fadil Vokrri”.

UEFA këtë ndeshje e cilëson si një përballje që nuk duhet humbur.

“Kosova ka shkëlqyer në Ligën D të Ligës së Kombeve duke përfunduar në krye të grupit pa humbje, falë rezultateve, si fitorja prej 4-0 kundër Azerbajxhanit në shtëpi”.

“Duke munguar në fazën finale që nga ‘Euro 2004’, Bullgaria po kalon një periudhë jo të mirë dhe luajti baras ndaj Malit të Zi të premten. A do ta shfrytëzojë përparësinë në Prishtinë, Kosova që po fluturon lartë?”, ka shkruar UEFA në faqen e tyre zyrtare. /Reporteri.net/.