Kosovës i lëndohet edhe kapiteni tjetër i skuadrës

Pas lëndimit të Valon Berishës e Benjamin Kolollit, Kosova tani ka humbur edhe një tjetër yll për shkak të lëndimit.


Bëhet fjalë për Hekuran Kryeziun i cili u lëndua në ndeshjen e fundit që ekipi i tij Zuerich e zhvilloi ndaj Luganos së Armand Sadikut, shkruan Reporteri.net

Ai u lëndua në minutën e 15-të të ndeshjes dhe u zëvendësua menjëherë. Sipas mendimeve të para të doktorëve, Kryeziu mund të jet jasht fushave për një kohë të gjatë.

Kujtojmë që para një jave Valon Berisha u operua dhe humbi sezonin, ashtu siç e humbi edhe Benjamin Kololli.

Shpresojmë që lojtarët të kthehen sa më shpejtë për ndeshjet kualifikuese të Kosovës./Reporteri.net/