Kualifikueset për Euro 2020, Gjermania mposht Holandën

Holanda është mposhtur para shikuesve të vet me rezultat 2-3 nga Gjermania.


Kështu përfaqësuesja gjermane e ka nisur mbarë fazën kualifikuese për “Euro 2020”, ndeshje kjo e vlefshme për Grupin C.

Dy talentët gjerman Leroy Sane dhe Serge Gnabry shënuan për 0-2 me të cilën rezultat skuadrat shkuan në pushim, transmeton Reporteri.net.

Vendasit u kthyen në lojë në pjesën e dytë pasi barazuan shifrat në 2-2 falë golave të Matthijs de Ligt dhe Memphis Depay.

Por gjermanët pak para se të përfundojë takimi shënuan golin e fitores përmes Nico Schulz për t’I marrë tre pike të plota. /Reporteri.net/.