Ky pritet të jetë formacioni startues i Kosovës kundër Bullgarisë

Kosova sot nisë kapitullin më të ri në sport, atë të ndeshjeve kualifikuese për Europianin e ardhshëm që do të mbahet në vitin 2020.

“Dardanët” sot presin në stadiumin “Fadil Vokrri” Bullgarinë, ndeshje e cila fillon nga ora 20 : 45, shkruan Reporteri.net

Ndërsa ky pritet të jetë formacioni startues i “Dardanëve” ndaj Bullgarisë, me Kolollin i cili pritet të startoj nga minuta e parë pas rikthimit nga lëndimi.

Kosova është në grup edhe me “tre luanët” e Anglisë, Malin e Zi dhe Republikën Çeke./Reporteri.net/