Lajm katastrofal për Real Madridin, vdes ish-portjeri i skuadrës

Real Madridi nëpërmjet një komunikate zyrtare ka njoftuar sot se ish-portjeri i skuadrës, Andres Avelino Junquera ka vdekur në moshën 73 vjeçare.


Junquera ka luajtur për Real Madridin ndërmjet viteve 1966 deri në vitin 1975 dhe ka fituar 5 tituj të La Ligas, dhe trofeun Zamora gjatë sezonit 1967/68, shkruan Reporteri.net

Në përfundim të karrierës së tij ai kaloi tre sezone në Zaragoza dhe i ndihmoi ata të ngjiten në ligë në vitin 1978.

Në njoftimin e Real Madridit thuhet:

“Andres Avelino Junquera, i cili ishte portjer i Real Madridit ndërmjet 1966 dhe 1975, ka vdekur në moshën 73-vjeçare. Ai kishte lindur në La Felguera (Asturias) në vitin 1946 dhe pasi kishte luajtur për Langreo, erdhi tek Los Blancos në kampanjën e vitit 1966/67, ku ai fitoi 5 tituj të Ligës dhe tri kupa. Përveç kësaj, ai fitoi trofeun Zamora në vitin 1967/68. Real Madridi ndjen dhimbjen e vdekjes së tij dhe shpreh ngushëllimet familjes e tij”, thuhet në komunikatën zyrtare të klubit./Reporteri.net/