×
 • Sport
 • Sport

  Lëndohet rëndë Behrami, e humb sezonin

  Reporteri
  04 Prill 2019 | 11:58

  Futbollisti kosovar është lënduar rëndë në ndeshjen e së mërkurës mbrëma ndaj Milanit dhe sezoni i tij duket se ka përfunduar tashmë


  Lajme të këqija për Valon Behramin.

  Futbollisti kosovar duket se e ka humbur sezonin pas lëndimit të rëndë që e ka pësuar në ndeshjen e së mërkurës mbrëma ndaj Milanit në San Siro, shkruan express.

  Ish-përfaqësuesi zviceran ka qenë i detyruar ta linte lojën me barelë në minutën e 31-të të pjesës së dytë për shkak të një lëndimi në nyjën e këmbës së djathtë.

  Duket se bëhet fjalë për një krisje, e cila mund ta detyrojë futbollistin të qëndrojë jashtë fushave të blerta për një kohë shumë të gjatë.

  “Duket një rast shqetësues. Është një lëndim i rëndë, shpresoj të gabohem. Valoni është një lojtar mjaft i rëndësishëm për ne”, ka thënë trajneri i ekipit friulian, Igor Tudor për Sky Sport.

  Behrami është kapiten i Udineses dhe kontribuoi në barazimin 1:1 ndaj Milanit.

  Mirëpo, mesfushori shkatërrues ishte i pafat pasi u detyrua të largohej nga loja para kohe.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!